Obchody Dnia Seniora

2015-12-17 08:25
 
Galeria

  

W sobotę 12 grudnia najstarsi mieszkańcy naszej gminy zebrali się w strażnicy OSP w Dębowcu  by właśnie tego dnia celebrować obchody Dnia Seniora. Spotkania te maja wieloletnia tradycję w naszej gminie, odbywają się od 1976 roku. Są wspaniałą okazją by osoby starsze mogły wyjść z domu,  na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i wspólnie spędzić kilka chwil przy śpiewie, muzyce i twórczych rozmowach.

Zebranych przywitała dyrektor ośrodka Pani Karina Bogusz, życząc seniorom by kolejnym latom i dniom towarzyszyło zdrowie, szacunek bliskich oraz zasłużona i czuła opieka. Życzenia naszym drogim seniorom złożył także Wójt Gminy Dębowiec – Tomasz Branny, który skierował do zebranych ciepłe słowa, docenił on pracę zebranych na rzecz rodzin i społeczności lokalnej oraz ich zaangażowanie w życie społeczne. Serdeczne słowa do seniorów skierował również Przewodniczący Rady Gminy  Marian Matejczuk. W spotkaniu uczestniczyli także v-ce Wójt Pani Renata Michnik, oraz  wieloletnia Przewodnicząca Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Pani Zofia Stabrawa. Na spotkaniu obecnych było ok. 90 osób z terenu naszej gminy, co nas niezmiernie cieszy.

Wielu uczestników przekroczyło 80-ty rok życia. Najstarsi seniorzy zostali wyróżnieni upominkami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury. Dla pozostałych uczestników organizatorzy przygotowali upominki, którymi obdarował zebranych gości niespodziewany gość – Mikołaj.

Niezwykłych przeżyć i wielu wzruszeń dostarczyły Seniorom dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu, przenosząc zebranych w zaczarowny świat baśni i bajek.  Przy śpiewnie kolęd przeniesliśmy sie w ten najpiękniejszy dzień w roku - dzień Bożego Narodzenia. W światecznym nastroju Seniorzy złożyli sobie nawzajem życzenia i podzielili się opłatkiem.

Dalsza część spotkania przebiegła w atmosferze wspólnych śpiewów przy dźwiękach Góralskiej Kapeli Maliniorze, rozmów, dyskusji, wspomnień oraz uśmiechów na twarzach najstarszych członków Naszej dębowieckiej społeczności.

Organizatorzy dziękują Kołu Gospodyń Wiejskich z Dębowca za pomoc w organizacji imprezy, dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu i wychowawczyni Pani Katarzynie Wojtyczko, jak również sponsorom:

Gminie Dębowiec, firmie  BraptaRSP "Promień"Ogrodzona, Gospodarstwo Pasieczne Halina Buchalik, sklep spożywczy w Iskrzyczynie, sklep spożywczy Bonus w Debowcu, sklep spożywczy Janota w Ogrodzonej.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się wszyscy w dobrych humorach i w dobrym zdrowiu.

 

Facebook