SIATKARKI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA

2018-05-11 18:06

Siatkarki UKS Dębowianka nadal dzielnie walczą na arenie województwa i to z bardzo dobrym skutkiem. Drużyna kadetek w ostatnim etapie walczyła o 16 miejsce w wojeweodztwie śląskim i zakończyła tą walkę sukcesem. W rywalizacji z zespołami z Katowic i Będzina odniosła 3 przekonywujące zwycięstwa i jedną nieznaczną porażkę. Najpierw pokonała na wyjeździe zespół z Katowic 3-0, następnie zwyciężyła u siebie w meczu z Będzinem 3-0, w rewanżu w Będzinie prowadziła już 2-0 ale niestety kontuzje wykluczyły część naszych zawodniczek i mecz zakończył się minimalną porazką 2-3. Sezon halowy zwieńczyło wyraźne zwycięstwo na własnym parkiecie 3-1 z ekipą z Katowic.

,,...Bardzo cieszy nas w klubie postęp jaki w umiejętnościach, ale także w klasyfikacji uczyniły nasze zawodniczki. Po powrocie z II ligi kiedy odbudowywaliśmy zespoły młodzieżowe ten sam zespół w młodziczkach zajął 53 miejsce w województwie, w zeszłym roku uplasował się na miejsce 36, a w tym roku wywalczył wyskoie 16 miejsce..."

Bardzo dobrze radzą sobie także młodsze zawodniczki. W rozgrywkach o mistrzostwo Śląska w grze pozostaje nadal najlepsza drużyna z rocznika 2006. Po awansie do grona 16 najlepszych zespołów rywalizowały z zespołami z Pszczyny, Katowic i Łazisk Górnych. W tym etapie odnisoły 4 zwycięstwa po 2-0 z druzynami z Katowic i Łazisk Górnych i uległy dwukrotnie brązowym medalistkom Śląska z ubiegłego roku z Pszczyny. Dzięki temu awansowały do grona najlepszych 12 zespołów. W pierwszym turnieju o awans do ścisłego Finału KINDER SPORT 2018 pokonały

2-1 koleżanki z Krzanowic i uległy 1-2 zawodniczkom z Wodzisławia Śląskiego. Dzięki temu są już jedną nogą w gronie najlepszych 8 zespołów. Mamy nadzieję, że 19 maja w Mikołowie w czasie turnieju finałowego mistrzostw Śląska odniosą najlepszy wynik w historii naszego klubu w siatkówce młodzieżowej.

,,...Optymizmem napawa nas fakt, że już w tych pierwszych etapach rywalizacji młodych siatkarek, nasze zespoły nawiązują równorzędną walkę z najlepszymi zespołami na Śląsku, a w zmaganiach minisiatkówki czyli roczników 2005 i młodszych w każdej kategorii mieliśmy swoich reprezentatów.."

Treningi w klubie przekładają się również na zaangażowanie i wysokie wyniki sportowe w zawodach szkolnych. Zawodniczki UKS Dębowianka świetnie zaprezentowały się także jako reprezentatnki swoich szkół. Najpierw dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową z Dębowca po raz pierwszy w historii wygrały rywalizację powiatową i w finale rejonowym minimalnie przegrały 1-2 awans na szczebel wojewódzki ze szkołą z Pszczyny. Nasze zawodniczki reprezentowały także Gimnazjum nr 1 w Cieszynie, która także okazała się najlepsza w powiecie. Największy jednak sukces odniosły nasze zawodniczki w barwach zespołu II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, z którym wywalczyły srebrny medal mistrzostw Śląska, pokonując po drodze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i inne szkoły sportowe.

Oprócz udziału w oficjalnych rozgrywkach SZPS i SZS w Katowicach, zawodniczki UKS Dębowianka startowały w wielu turniejach, które miały na celu przygotowanie do tychże rozgrywek. W ramach zadania ,, Konkurs Sportowych Talentów" na sali w Dębowcu gościły najlepsze zespoły z klubów powiatu cieszyńskiego oraz pszczyńskiego. Zawodniczki mini siatkówki wygrały bardzo silnie obsadzony turniej w Wodzisławiu Śląskim gdzie zostawiły w pokonanym polu ekipy min. z Tychów, Czeladzi, Czechowic Dziedzic, Wodzisławia czy Bytomia. W turnieju na hali UŚ w Cieszynie z 17 zespołów, aż pieć było z Dębowca, z czego 2 zespoły znalazły się w najlepszej czwórce plasując się odpowiednio na 2 i 4 miejscu.

,,...Wiosna w wydaniu naszych zawodniczek byłą naprawdę udana. Świetnie radzą sobie w rywalizacji SZPS w Katowicach, a zespół rocznika 2006 stoi przed szansą osiągnięcia najlepszego wyniku w historii klubu w siatkówce młodzieżowej. Nie mniej cieszą medale i sukcesy w zawodach szkolnych. Aktualnie trwają intensywne przygotowania do rozgrywek SZPS w siatkówce plażowej. Bedziemy startować w kategorii młodziczek, kadetek i juniorek. A potem już tylko Festyn Rodzinny z Siatkówką Plażową i obóz letni w Janowie Lubelskim. Po prostu nie zwalniamy tempa :) ..."